Skocz do zawartości
MisQuZii

zamknięty Broń w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

MisQuZii

Zacznijmy od teraźniejszości

1. Czym jest zezwolenie na broń i jak ją zdobyć ?
Jest to dość skomplikowana i dość ciężka do przejścia procedura więc dam wam linkdo artykułu poświęconemu temu tematowi, ponieważ jest to zbyt obszerny temat i nie chcę was okłamać.

2. Czy aktualny system jest dobry.

Wielu z was powie "Pewnie, dzięki temu nikt do mie nie strzela." No nie do końca tak jest. 
Odejdę od tematu i rozwiążemy wspólnie pewną zagadkę. Ja jestem mordercą a twój sąsiad jest moim celem. Mam do dyspozycji broń, którą mam nie legalnie z za granicy oraz ogólno dostępną maczetę. Mogę użyc broni, która załatwi sprawę bez wysiłku lub maczety, która wymaga trochę siły aby szybko zabić. 
Co wybiorę ? Większość powie "Logiczne, że pistolet bo jest łatwo". No znowu błąd. Wybiorę szybką i cichą maczetę, ponieważ bronią (bez "tłumika") albo obudzę całą okolicę a przy okazji ktoś zawiadomi policję albo zostawię kulę, która daje 100% pewności kto dokonał strzału. W skrócie każda kula po produkcji ma swoją historię handlu.

3. Jaki miałby być nowy lepszy system.

Otóż pewne, rzeczy muszą zostać.
-Ukończone 21 lat
-Niekaralność
-Potwierdzenie o stanie zdrowia psychicznego
-Dowód o przejściu szkolenia strzeleckiego

Nie potrzebne nikomu jest wiedzieć po co mi broń. Logiczne, że jej nie kupię po to aby zastrzelić Kowalskiego. Nikt zdrowy tego nie zrobi.
Taka procedura skróci ubieganie się o broń i skończy z Hitlerowskim poleceniem o pełnym rozbrojeniem narodu Polskiego.

4. Co nam da nowy system.
+Nowe miejsca pracy w sklepach z bronią, w serwisach naprawiających broń, w fabrykach broni
+Bezpieczeństwo w KAŻDYM miejscu i PRAWIE KAŻDEJ SYTUACJI. 
Tu muszę potwierdzić mój argument przykładem. Wchodzi terrorysta do autobusu w obecnej Polsce wiedząc, że ma 99% szansy na to, że nikt obecny nie ma broni. Wyciąga pistolet i zabija co najmniej 5 osób na 1 magazynku przy celności mniejszej niż 50%. Po tym ktoś może próbować wyrwać mu broń.

Wchodzi terrorysta do autobusu w Polsce po zmianie. W autobusie na 90% co najmniej 1 osoba ma broń. Terrorysta już nie będzie czuł się tak pewnie wiedząc, że ktoś przeszkolony posiada broń i może go powstrzymać. Terrorysta zabija max 2 osoby przy 100% celności zanim ktoś go unieszkodliwi.

+Polepszenie się stanu uzbrojenia Polski w razie wojny.
Już nie raz pokazaliśmy, że na Polaka z bronią przypada 10 żołnierzy wroga lepiej uzbrojonych.

5. No to czas na kontr argumenty
-Bandyci mają łatwiejszy dostęp do broni
-Każdy może do nas strzelić

Myślę, że łatwo zniweluję te minusy. Bandyta i tak raczej posiada broń z "czarnego rynku"

Nikt zdrowy nie zacznie do kogoś strzelać (psychika mu na to nie pozwoli).

Artykuł został stworzony przez  MisQuZii. Kopiowanie oraz publikowania dozwolone pod warunkiem podania linku do tej strony jak i autora.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hard Time

Dobry artykuł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KocuR

Zajeb... artykuł mimo że trochę mało ale daje +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jajo

Fajny artykuł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając naszej strony akceptujesz nasz regulamin Regulamin.