Skocz do zawartości
fozzfor^^

zamknięty Piłkarski Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

fozzfor^^
Napisano (edytowane)

Witam! Dziś chciałbym opowiedzieć historię, o wspaniałym piłkarzu jakim jest Leo Messi.

Leo Messi ma tak naprawdę na imię Lionel Andres Messi. Urodził się 24 czerwca w 1987 r. w Rosario (Argentyna).

Jako młody chłopak, uwielbiał Piłkę nożną i grał w nią ze swoim rodzeństwem. Jego matka była sprzątaczką, a ojciec pracował w kucie stali.

W wieku pięciu lat, dołączył do miejscowego klubu Grandoli, gdzie jego ojciec był trenerem. Podczas grania w tym klubie, jego drużyna została nazwana "Maszyną 1987",

ponieważ wszyscy w tym klubie urodzili się w 87' i przegrali tylko jeden mecz, w ciągu 4 LAT!

W wieku 11 lat, zdiagnozowano u niego chorobę, przez którą nie mógł rosnąć.

Leo Messi miał krewnych w Hiszpanii, którzy załatwili mu spotkanie ze skautem FC BARCELONY!

Kiedy Messi chciał podpisać kontrakt, nie było w pobliżu karteczek, więc podpisali kontrakt na chusteczce!

W 2001 roku Messi wraz, z rodziną przeprowadzili się do Barcelony.

Na początku Messi grał bardzo rzadko, gdyż był obcokrajowcem i ciężko mu było zapoznać się z drużyną, lecz rok później został powołany na mecz, ponieważ już mógł grać.

Messi zaprzyjaźnił się z drużyną w której znajdowali się np. Fabregas czy Pique.

W wieku 14 lat został królem strzelców w turnieju, i zgłosił się po niego Arsenal, lecz Messi odmówił.

W roku 2003/2004 wystąpił w 5 drużynach Barcelony. W wieku 16 zadebiutował w FC Barcelonie, podczas meczu z Fc Porto.

Nie zdobył gola, ale zaimponował trenerom tak bardzo że pozwolili mu raz na tydzień przychodzić na treningi pierwszej drużyny.

To właśnie wtedy poznał brazylijską gwiazdę, RONALDINHO który nazywał go "Młodszym Bratem".

Rok później, Messi został przeniesiony do pierwszego składu Fc Barcelony, został najmłodszym graczem La Liga.

Pierwszego maja w 2005 roku, zdobył pierwszego gola przeciw "Albacete Club de Futbol", co uczyniło go najmłodszym strzelcem w La Liga.

W 2007 roku. Strzelił 3 bramki przeciwko Realowi Madryt, co pozwoliło Barcelonie zremisować 3:3.

Aktualnie ma 5 złotych piłek, 30 lat na karku, żonę Antonellę Roccuzzo, syna Thiago Messiego, drugiego syna Mateo Messiego oraz Ciro Messiego.

Dodam że jestem kibicem Realu Madryt, a cała historia była pisana 1h.

Pozdrawiam!

Edytowane przez xeoJE
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mkky

Strzela hat-tricki na zawołanie i nie tylko na boisku 😍 Mega historia mega zawodnika, jedynie przy nazwie klubu popełniłeś błąd gdyż powinno być Albacete Club de Futbol tudzież Albacete CF

Swoją drogą polecam biografię Messiego bodajże wydanie Caioliego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fozzfor^^
1 minutę temu, mkky napisał:

Strzela hat-tricki na zawołanie i nie tylko na boisku 😍 Mega historia mega zawodnika, jedynie przy nazwie klubu popełniłeś błąd gdyż powinno być Albacete Club de Futbol tudzież Albacete CF

Swoją drogą polecam biografię Messiego bodajże wydanie Caioliego 

A przepraszam za błąd już poprawiam :D A gdzie taką kupić? Chętnie poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mkky
3 minuty temu, xeoJE napisał:

A przepraszam za błąd już poprawiam :D A gdzie taką kupić? Chętnie poczytam :)

Powiem Ci tak, ja ją nabyłem od kolegi na tydzień czasu i to było kilka lat temu :D Ale pewnie na stronie empiku czy też jakiejś księgarni internetowej znajdziesz na 100%!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fozzfor^^
Przed chwilą, mkky napisał:

Powiem Ci tak, ja ją nabyłem od kolegi na tydzień czasu i to było kilka lat temu :D Ale pewnie na stronie empiku czy też jakiejś księgarni internetowej znajdziesz na 100%!

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
drenn

Takie coś, to ja lubię czytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BooDy

Fajnie się czyta :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mysiaa ツ

Miło się czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając naszej strony akceptujesz nasz regulamin Regulamin.