Jump to content
Mesharsky

Ankieta dotycząca naszego forum!

Prędkość naszego forum?  

15 members have voted

1. 1. Prędkość naszego forum?

• Bardzo szybkie
      2
    • Szybkie
      10
    • Średnie
      3
    • Wolne
      0
  2. 2. Czy obecny styl na forum ci się podoba?

• Tak
      13
    • Nie
      2
  3. 3. Czy uważasz że powinniśmy mieć więcej typów serwerów niż CSGO?

• Tak
      10
    • Nie
      5

Recommended Posts

Posted

Witajcie, 

zapraszam was do krótkiej ankiety dotyczącej naszego forum, codziennie staramy się dla was ulepszać oraz spełniać wasze propozycję by wszystko działało jak najlepiej oraz by komfort przebywania na naszym forum był jak najlepszy i jak najbardziej przyjemny.

Już tysiące razy polepszaliśmy prędkość naszej strony, teraz zrobiliśmy to ponownie, dodatkowo ankieta będzie dotyczyła również innych aspektów.

• Lubię to! 1
  • Super! 2

imageproxy (1).gifimageproxy.gif

Posted

Dla mnie wszystko jest w porządku.

Jeżeli chodzi o prędkość, to zależy też dosyć od mojego internetu, jeśli mogę go w ogóle nazwać internetem.

Sam styl jest bardzo ładny, ale osobiście preferowałbym ciemny wraz z fioletowym niżeli czerwonym (osobista opinia).

Co do innych typów gier... Myślę, że popularne są teraz serwery GTA SA/GTA V Roleplay, jednak trzeba się postarać, by przyciągnąć graczy na serwer. Chyba u was widziałem, że tworzyliście serwer Minecraft, lecz jak widzę po mojej liście serwerów MC, to zainteresowanie maleje i jest mniej graczy (nowsze wersje minecraft). Prędzej opłacałoby się założyć Survival + Gildie albo Hardcore na wersjach 1.7 bądź 1.8.

VOlnCey.png

O6TVlm9.png

Posted
1 godzinę temu, Knight napisał:

Minecraft, lecz jak widzę po mojej liście serwerów MC, to zainteresowanie maleje i jest mniej graczy (nowsze wersje minecraft). Prędzej opłacałoby się założyć Survival + Gildie albo Hardcore na wersjach 1.7 bądź 1.8.

Tutaj się zgodzę w 100%, jeśli minecraft ma być popularny to tylko w wersji 1.7 lub 1.8. Racja też w tym, że popularne są jeszcze serwery SAMP  role play, ale do nich trzeba mieć odpowiednich ludzi. 

Miło byłoby zobaczyć serwer CS 1.6  only DD2, ponieważ jest to serwer łatwy w utrzymaniu pod względem technicznym i obecnie przyciąga on najwięcej graczy z 1.6 Wystarczy chociażby spojrzeć na  taki serwer u  csowiczów. Jeśli chodzi jednak o cs 1.6 to tylko tyle, ponieważ reklamy są drogie i sądzę, że jeden serwer 1.6 wystarczy (ewentualnie dwa).

Wygląd forum jest ok i nie ma tu nic do dodania. 

Mnie martwi stan serwerów, obecnie jedynymi serwerami z graczami są 5 vs 5 oraz jedna z aren. Reszta zazwyczaj świeci pustkami, nawet w godzinach szczytu i z tego powodu jest też mało użytkowników forum. 

• Lubię to! 1

spacer.png

Posted
7 godzin temu, drenn napisał:

Mnie martwi stan serwerów, obecnie jedynymi serwerami z graczami są 5 vs 5 oraz jedna z aren. Reszta zazwyczaj świeci pustkami, nawet w godzinach szczytu i z tego powodu jest też mało użytkowników forum. 

Nie zgodzę się że z powodu niegrywalnych serwerów jest mało użytkowników. Powody są 3, w zasadzie więcej ale reszta jest mało znacząca względem tych :

1. NAJWAŻNIEJSZY. To samo CS:GO które w przeciwieństwie do starych czasów związanych z 1.6 jest nastawione na gry Turniejowe typu MatchMaking lub w ligach jak: TwarzTo, IziPortal czy ESA. Nasza kochana 1.6 w przeciwieństwie do swojego młodszego brata zakładała w zasadzie u swojego powstania "zabawę" - modyfikacji których końca nie było itp. W tamtych czasach, ludzie grali przede wszystkim na serwerach społecznościowych - co za tym idzie, chcieli tworzyć zarówno serwer jak i całą społeczność - aby żyło się lepiej. Aktualnie serwery nie mają takiej ilości stałych graczy jak kiedyś - ludzie wchodzą, grają i wychodzą - czasami jednak zdarza się tak zwany stały bywalec i z czasem istnieje szansa że i on dołączy do naszej społeczności. Niestety, przeciętny użytkownik wchodzi na forum tylko aby: złożyć skargę może podanie, napisać prośbę o unban'a lub jakąś propozycje. A potem najczęściej odchodzi i zapomina o forum.  Wydaje mi się o ironio że aktualnie lepszą wersją "forum" sieci była by strona internetowa na której nie ma forum typowego forum - są działy serwerów w których Opiekun/Właściciel pisze informacje, ogólna karta informacyjna o całokształcie oraz możliwość złożenia skargi, propozycji czy odwołania w formie "wiadomości" - nic więcej moim zdaniem nie potrzeba. Jednak to temat na inną wypowiedź.
  2. Drugi powód. Dobre serwery z dużym zainteresowaniem właściciela / opiekuna. Tak, może to brzmi śmiesznie ale tak jest - na podstawie poprzedniego pkt. oraz moich doświadczeń z właścicielem jednej z sieci wiem że  jeżeli serwer ma dużo bugów oraz problemów to ludzie wchodzą na forum o tym pisać - jeżeli jednak ktoś dba o swój serwer to najczęściej nie ma potrzeby zgłaszania takich rzeczy na forum - ktoś o tym wie i pracuje nad tym: dokładnie tak jak robię ja czy @Mesharsky  - choć o stan jego areny bym się upierał czy jest aż tak aktywna.
  3. Typ serwerów. Sorry ale też już swoje widziałem i z doświadczenia wiem że Arena nie przyciąga stałych graczy na forum - nie ma po co, może jedynie o podanie. Dokładnie to samo dzieje się w mojej opinii z 5vs5 - mimo generalnie dobrego ruchu jak na rok szkolny to i tak aktywni użytkownicy z mojego serwera którzy nie są adminami to rzadkość - można ich liczyć na palcach jednej ręki... niestety. To samo dzieje się również u właściciela z zaprzyjaźnionej mi sieci która posiada na prawdę ruchliwy serwer na który ciężko wejść za dnia bez rezerwacji - użytkowników na forum: NULL or a few.

Także problemów z userami szukał bym w troszkę innym miejscu o ile w jakikolwiek sensowny i bezkolizyjny sposób można to zrobić - mnie nie oceniać, mua się nie znać.

Wracając do tematu - napisałem mniej poważnie moje uwagi na PW dotyczące samej ankiety, jeżeli chodzi o poważniejsze spojrzenie czy o subiektywną opinie to:

1. Prędkość oraz to jak działa jest w porządku - pomijam już niestabilności OVH oraz problemy z routing'iem. :)
  2. - Szata graficzna: Skin by seremakedyta.pl & youtheme.net <-- NIE. Choć plus że się aż tak nie świeci jak psu jajca :glupek2::zubaw:
    - Wygląd oraz układ: za dużo wodolejców oraz nieużytkowa forma forum od strony mobilnej.
    - ChatBox: Fajny szkoda że mimo zablokowanego telefonu lub włączonej innej aplikacji (chrome w tle) potrafię dostać te je***e powiadomienia z niego, dodatkowo wyłączenie dźwięku ChatBox'a na telefonie - oczywiście na telefonie ale w widoku dla KOMPUTERÓW (patrz pkt wyżej) - musi zostać wykonane za każdym razem kiedy załaduję stronę w nowej karcie - o ile nie za każdy razem kiedy na nią wejdę, tego to ja nie wiem.
  3. Tak, zakładając że będzie się mógł tym zajmować ktoś kompetentny oraz chętny do tak zwanego zapierdalania jak wół. 
    Sugeruję: Minecraft, może ta nieszczęsna 1.6 choć tutaj z DD2 sukcesów nie wróżę :)

Tak, to tyle.

Pozdrawiam

Charlie W.

Edit:

@Mesharsky

Problemy:

• brak możliwości edycji swojej wiadomości!
  • zostaje to co pisałem? Serio?
  • Lubię to! 3
  • Super! 1
  • Woow! 1

43900175612791117459 (1).gif

Posted

Forum działa sprawnie, nie można na nie narzekać pod tym względem.

Co do stylu preferuję proste designy. W prywatnej wiadomości podeślę Ci forum, które jest mega ładnie zrobione i ma fajny dodatek "Ostatnie", które pokazuje wszystkie wątki na forum których nie czytałeś(i jak ktoś odpowie w tym wątku to znowu się pojawia) My mamy "Aktywność" ale tam jest wszystko, to co przeczytałeś, to czego nie przeczytałeś i zaśmiecające wygląd reakcje.

676419540_giphy(2).gif.c6284bae7e425ca7bedaeef8771b2a54.gif

Posted

Dobra, bez zbędnego ukrywania wypiszmy na forum wszystko, co mnie osobiście irytuje. Czas start:

1. Tabela serwerów
    1.png

Zgodzę się, że wygląda ładnie i przejrzyście, ale ale... więcej nie działa niż działa (pokazuje serwery OFF mimo tego, że są czynne). Prostota byłaby najlepszym rozwiązaniem, czyli zamiast liczby graczy wstawić tam banerek GT.

2. ChatBox

Z tego co widzę, już mnie ktoś uprzedził. ChatBox wkurwia, bo inaczej tego nazwać się nie da. Mimo wyłączonych dźwięków one i tak po jakimś czasie wracają. Mając odpalone forum w tle strasznie to irytuje. Po jego zwinięciu bywają problemy z rozwinięciem. Warto dodać też, że po kliknięciu w awatar użytkownika na CB nie przenosi do jego profilu (a wcześniej przenosiło). Uważam, że powinniśmy wrócić na starego ChatBoxa zostawiając jedynie dodatek taki jak top posterów na Chatboxie.

3. Panel ogłoszeń
    2.png

Dla mnie totalnie nie rzuca się w oczy i jest zupełnie zbędny - nie wstawiamy tam nic od dłuższego czasu. Wywaliłbym, a partnerów przeniósłbym wtedy do BOX'a w miejsce pod administracją. :)

4. Legenda forum

Po kliknięciu w jakąkolwiek grupę przenosi nas do wyszukiwarki (XD). W przypadku grup, które faktycznie są nadane (H@, J@, Mod, Grafik itp.) przenosić do widoku osób w grupie, czyli np. dla redaktora tutaj: https://how2kill.pl/search/?&type=core_members&joinedDate=any&group[13]=1
    Dla grup ogólnych, np. Admin CS:GO - rozwijak, który pokaże te konkretne, czyli np. Admin 5vs5 - i tutaj odnośnij jak wyżej, czyli: https://how2kill.pl/search/?&type=core_members&joinedDate=any&group[71]=1 (BEKA bo te linki nie działają jak się w nie kliknie i też przechodzi na wyszukiwarkę XD)

5. Mobilna strona

Kilka razy "płakałem" o to, żeby zobaczyć co kolwiek na mobilnej musimy scrollować w opór - wszystkie grafiki w wersji mobilnej powinny być usunięte a forum jak najbardziej "spłaszczone".
  • Lubię to! 3

essa3.gif

dbk.gif

Posted

Dobrze jako iż mam teraz trochu czasu po pracy więc czas odpowiedzieć na wasze pytania oraz zażalenia.

W dniu 20.09.2019 o 08:54, Knight napisał:

Sam styl jest bardzo ładny, ale osobiście preferowałbym ciemny wraz z fioletowym niżeli czerwonym (osobista opinia).

No niestety nie każdemu dogodzę jeżeli chodzi o styl, bo o gustach się nie dyskutuje, jednak wydaje mi się że jest dosyć prosty i przejrzysty.

W dniu 20.09.2019 o 08:54, Knight napisał:

Co do innych typów gier... Myślę, że popularne są teraz serwery GTA SA/GTA V Roleplay, jednak trzeba się postarać, by przyciągnąć graczy na serwer. Chyba u was widziałem, że tworzyliście serwer Minecraft, lecz jak widzę po mojej liście serwerów MC, to zainteresowanie maleje i jest mniej graczy (nowsze wersje minecraft). Prędzej opłacałoby się założyć Survival + Gildie albo Hardcore na wersjach 1.7 bądź 1.8.

Ja nie mam nic przeciwko by takie serwery u nas na sieci były, jednak większości czasu serwery  minecraft u nas były zamykane bo właściciele serwerów poszli się pierdzielić, to samo z gta itd....

W dniu 20.09.2019 o 10:57, drenn napisał:

Rozpiszę się teraz ponieważ nie każdy to rozumie.

Forum, po co nam forum? My jako administratorzy spędzamy dużo ale to duuuuuuuuuużo więcej czasu na forum niż na serwerach, traktujemy forum jaki taki największy i najważniejszy serwer, tworzymy tutaj własną społeczność.
Gdybym miał iść na prostotę i wygodę to bym stworzył serwer Discord z kanałami tekstowymi (Wzory o UB, wzory na podania dla admina) i to byłoby wszystko, do tego w sumie forum na sieci cs'a powinno służyć.
ALE, my nie jesteśmy zwykłą siecią counter-strike, nawet nigdy nie chciałem się ograniczać tylko do counter-strike, aktualnie nie mam osoby oraz środkówt by ktoś mógł ze mną stworzyć coś innego, może by wypaliło.

Tworząc How2Kill oraz spędzając tutaj dnie i noce cieszę się z każdej osoby która tu wchodzi raz na 24H.
Czasem też smuci że ta liczba maleję, mieliśmy ponad 100 jest z 60-80 max, ale halo, po coś tu ludzie wchodzą, czyli mamy swoją taką stałą liczbę ludzi która tu jest oraz wchodzi do nas, napiszę coś na chatboxie, dla niektórych to jest nic ale dla mnie to jest bardzo dobre uczucie, że mamy jednak tą społeczność, oraz cieszę się z każdej osoby która nas odwiedza.

Bardzo bym chciał by było nas jeszcze więcej ale nie narzekam na to co jest teraz. Wiele z was mi zaufało przy reaktywacji, i nie mam zamiaru was zawieść.
Wolę mieć 70 użytkowników dziennie którzy potrafią się zachować i są z nami fair, niż 200 debili którzy tylko próbują nam zaszkodzić oraz marnują nasz czas.

Każdy spogląda na to inaczej, ja mam taką wizję że bardzo lubię forum i je cenię( w sumie potrafię przesiedzieć na forum 3 godziny dziennie i je przewijać z góry na dół nie wiem czemu), dlatego bardzo w nie inwestuję i robię wszystko byście wy mieli tą wygodę.
Czasami zarywam nocki i idę do pracy normalnej, bo naprawdę mi na tym projekcie zależy.
A naprawdę wolałbym sobie pograć w gry, bądź pogadać ze znajomymi i sobie z nimi grać, jednak nie mogę tego większości czasu robić, bo gdy stworzyłem How2Kill to jako właściciel mam obowiązek żeby się tym zająć. I mimo hejtu bądź kryzysów na forum nie poddaję się z tym ;).

Co do serwerów, jak wspomniał Charlie, 1.6 to był magnet jeżeli chodzi o użytkowników na forum, CSGO to niestety nie to samo, KIEDYŚ ludzie się rejestrowali, teraz już niestety nie, gracze na serwerze, to gracze na serwerze, ludzie na forum to ludzie na forum.
Gdybyśmy mieli serwer JailBreak to możliwe że by to inaczej wyglądało ;).

W dniu 20.09.2019 o 11:58, Ch W. napisał:

Prędkość oraz to jak działa jest w porządku - pomijam już niestabilności OVH oraz problemy z routing'iem.

Z tym routingiem i OVH bardzo się zawiodłem, i nie wiem jak to rozwiązać, cały czas czekam na odpowiedź od 1s1k by przekazać dalsze informację i mam nadzieję że w tym miesiącu lub na początku następnego już wszystko będzie stabilne i wrócicie na naszego sieciowego bansa.

ChatBox: Fajny szkoda że mimo zablokowanego telefonu lub włączonej innej aplikacji (chrome w tle) potrafię dostać te je***e powiadomienia z niego, dodatkowo wyłączenie dźwięku ChatBox'a na telefonie - oczywiście na telefonie ale w widoku dla KOMPUTERÓW (patrz pkt wyżej) - musi zostać wykonane za każdym razem kiedy załaduję stronę w nowej karcie - o ile nie za każdy razem kiedy na nią wejdę, tego to ja nie wiem.

Dlatego teraz domyślnie wyłączyłem dźwięk chatboxa, mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej.

- Wygląd oraz układ: za dużo wodolejców oraz nieużytkowa forma forum od strony mobilnej.

Czytaj dalej.

• brak możliwości edycji swojej wiadomości!
  • zostaje to co pisałem? Serio?

Ten bug też mnie irytuje, nie wiem przez co to może być, skontaktuje się z supportem IPS i dowiem się o co biega, pewnie chodzi tutaj i wiadomości prywatne.
Coś na to zaradzimy, nie powinno się tak dziać tak czy siak.

Teraz wyłączyłem niektóre ustawienia ciasteczek, więc może się naprawi z tym zostaje to co napisałem ;).

W dniu 20.09.2019 o 13:01, Niebieski napisał:

Co do stylu preferuję proste designy. W prywatnej wiadomości podeślę Ci forum, które jest mega ładnie zrobione i ma fajny dodatek "Ostatnie", które pokazuje wszystkie wątki na forum których nie czytałeś(i jak ktoś odpowie w tym wątku to znowu się pojawia) My mamy "Aktywność" ale tam jest wszystko, to co przeczytałeś, to czego nie przeczytałeś i zaśmiecające wygląd reakcje.

https://how2kill.pl/discover/unread/

Aktywność -> Nieprzeczytana zawartość, tam powinieneś znaleźć to czego szukasz ;).

W dniu 20.09.2019 o 18:28, dbk napisał:

Zgodzę się, że wygląda ładnie i przejrzyście, ale ale... więcej nie działa niż działa (pokazuje serwery OFF mimo tego, że są czynne). Prostota byłaby najlepszym rozwiązaniem, czyli zamiast liczby graczy wstawić tam banerek GT.

Jak tylko naprawimy problem z routingiem tabela będzie działać jak najbardziej prawidłowo.

Z tego co widzę, już mnie ktoś uprzedził. ChatBox wkurwia, bo inaczej tego nazwać się nie da. Mimo wyłączonych dźwięków one i tak po jakimś czasie wracają. Mając odpalone forum w tle strasznie to irytuje. Po jego zwinięciu bywają problemy z rozwinięciem. Warto dodać też, że po kliknięciu w awatar użytkownika na CB nie przenosi do jego profilu (a wcześniej przenosiło). Uważam, że powinniśmy wrócić na starego ChatBoxa zostawiając jedynie dodatek taki jak top posterów na Chatboxie.

Wyłączyłem domyślnie dźwięki, i zgłoszę ten błąd.
Po jego zwinięciu problem z rozwinięciem? Pewnie dlatego że nie można tym spamić, inaczej gdyby to było możliwe, nasze forum mogłoby paść gdyby ktoś to zrobił skryptem. (Zabezpieczenie)

Co do profilu, dodamy tą opcję, ale po co? Możesz gdziekolwiek kliknąć lub znaleźć gościa na dole.

Po kliknięciu w jakąkolwiek grupę przenosi nas do wyszukiwarki (XD). W przypadku grup, które faktycznie są nadane (H@, J@, Mod, Grafik itp.) przenosić do widoku osób w grupie, czyli np. dla redaktora tutaj: https://how2kill.pl/search/?&type=core_members&joinedDate=any&group[13]=1
Dla grup ogólnych, np. Admin CS:GO - rozwijak, który pokaże te konkretne, czyli np. Admin 5vs5 - i tutaj odnośnij jak wyżej, czyli: https://how2kill.pl/search/?&type=core_members&joinedDate=any&group[71]=1 (BEKA bo te linki nie działają jak się w nie kliknie i też przechodzi na wyszukiwarkę XD)

IPS, IPS i jeszcze raz IPS, prawdopodobnie aktualizacja IPS'a zepsuła tą rzecz, jednak jak sama nazwa wskazuję, Legenda służy do tego by poinformować użytkownika co się znajduję na forum czyli w tym wypadku ranga, żeby użytkownik wiedział co to za ranga, do czego ona służy.
Opcja z wyszukiwaniem została dodana dużo później jako wtyczka, jeżeli nie uda mi się tego naprawić, zlecę przepisanie jej, dla mnie nie ma problemu ;).

Mobilna strona

Kilka razy "płakałem" o to, żeby zobaczyć co kolwiek na mobilnej musimy scrollować w opór - wszystkie grafiki w wersji mobilnej powinny być usunięte a forum jak najbardziej "spłaszczone".

I TAK ZOSTAŁO ZROBIONE!

40 minut siedzenia i testowania, ale już gotowe.
Mobilna wersja forum została bardziej przystosowana do przeglądania, grafiki usunięte, także mniej wczytywania, i szybciej się to przewija.

Postaram się dodać dla @ Ch W. 5vs5również propozycję o którą mnie prosił czyli ostatni temat pokazywany w każdym dziale, bo mega się to pewnie z przyda, i będziecie wiedzieli co się działo ostatnio w danym dziale na forum ;) 

==================================================

To na tyle jeżeli chodzi o dzisiaj, już padam po pracy więc więcej nie zdołam zrobić i odpowiedzieć, możecie dalej pisać propozycję i resztę, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na wszystko.

• Lubię to! 3

Posted
7 godzin temu, Mesharsky napisał:

I TAK ZOSTAŁO ZROBIONE!

40 minut siedzenia i testowania, ale już gotowe.
Mobilna wersja forum została bardziej przystosowana do przeglądania, grafiki usunięte, także mniej wczytywania, i szybciej się to przewija.

Postaram się dodać dla @ Ch W. 5vs5również propozycję o którą mnie prosił czyli ostatni temat pokazywany w każdym dziale, bo mega się to pewnie z przyda, i będziecie wiedzieli co się działo ostatnio w danym dziale na forum ;) 

Nie zostało, teraz menu w prawym górnym rogu na telefonie w ogóle nie działa.

essa3.gif

dbk.gif

Posted
Godzinę temu, dbk napisał:

Nie zostało, teraz menu w prawym górnym rogu na telefonie w ogóle nie działa.

#Naprawione.

• Lubię to! 1

Posted

Refresh jakby ktoś jeszcze chciał wziąć udział w ankiecie ;) 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O nas

How2Kill to jest sieć serwerów która ma na celu dostarczyć wam jak największą dawkę rozrywki, codziennie się wspólnie rozwijamy by pobyt tutaj z nami wszystkimi to była czysta przyjemność, poznawaj ludzi, dołącz do naszej społeczność no i oczywiście baw się dobrze!.

• Create New...