Skocz do zawartości
Mesharsky

(Anime) Kengan Ashura [Netflix][Wprowadzenie]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Oficjalne trailery obydwóch sezonów.

Krótkie Informację o Anime: 

AAAABZLbwxLeRq7p4QWBApgqKmn2c79Hr0ZfZro5

Lubisz anime? A może sztuki walki lub bójki?
To anime jest właśnie dla ciebie.

Chciałbym przedstawić wam najlepsze anime (Moim zdaniem) jeżeli chodzi o walki:
Kengan Ashura.
Jeżeli oglądaliście Bakiego, to anime powinno również wam przypaść do gustu.

Kengan Ashura opiera się na Mandze którą napisał Yabako Sandrovich.
Kengan można oglądać na Netflix aktualnie wypuścili 2 sezony.

Każdy sezon ma po 12 odcinków które trwają po 22-24 minuty.

Premiera pierwszego sezonu została odbyła się 31 Lipca 2019
Za to drugi sezon już 31 Października 2019

Data trzeciego sezonu jest jeszcze nie znana jednak biorąc pod uwagę popularność oraz sukces anime uważam że będzie on już w okolicach marca/kwietnia 2020 roku.

Krótkie Wprowadzenie

Głównym bohaterem serii Anime jest Tokita Ohma, zawodnik Kengan który dorastał wraz z jego mistrzem Tokita Niko.
Niestety jego mistrz został pokonany i umarł, Ohma stłumił jego wspomnienie i czuję się od niego lepszy i silniejszy, ma zamiar udowodnić swoją siłę i zmierzyć się z każdym kto uważa że jest od niego silniejszy.
Ohma po śmierci swojego mistrza nie chce używać technik oraz stylu walki Niko, uważa że jego mistrz przegrał bo był za słaby.
Jak było dalej? Przekonajcie się sami.

Pewnego dnia Kazuo Yamashita (56 letni pracownik Nogi Group) pierwszy raz spotkał Ohme przypadkowo.

Spacerował po ulicy i nagle zobaczył walkę pomiędzy Tokitą a Komadą.

Mimo że przeciwnik Ohmy był dużo większy i silniejszy to Ohma nie miał żadnego problemu z pokonaniem olbrzyma przez co Yamashita był tak zszokowany że nie był w stanie nawet wydać z siebie żadnego słowa. Jedyne co zrobił to zapytał Tokite o jego imię i odszedł w swoją stronę.

Od czasów Edo w Japonii areny gladiatorów istniały w różnych formach na całym świecie. Na tych arenach zamożni właściciele firm i kupcy zatrudniają gladiatorów do walki w nieuzbrojonej walce, w której zwycięzca bierze wszystko. Tokita „Ashura” Ohma dołącza do tych aren i dewastuje swoich przeciwników. Jego spektakularna umiejętność miażdżenia wrogów przyciąga uwagę właścicieli dużych firm, w tym prezesa Grupy Nogi, Nogi Hideki.

Kazuo Yamashita podczas pracy w firmie został wezwany przez prezesa Nogi Group by został mocodawcą Ohmy, jednakże Yamashita nigdy nie spodziewał się że zobaczy Ohme raz jeszcze. Tak naprawdę Kazuo Yamashita był losowym pracownikiem Nogi Group który został wezwany przez Prezesa Nogi, Nogi chciał jedynie by zajmował się swoim zawodnikiem.
Ohma na początku musiał przejść "Test" dzięki któremu mógł zapisać się do turnieju igrzysk śmierci Kengan.

Jednakże, Hideki Nogi pomimo zdania testu przez Ohme znalazł innego reprezentanta podczas Igrzysk Śmierci Kengan, który go zastąpi. Ohma był zdenerwowany i nie mógł opanować emocji jednakże Hideki Nogi nie chciał zostawić go samego, zaproponował układ z Yamashita Kazuo.
Zmusił 56 letniego pracownika Nogi Group by został Przedstawicielem Igrzysk Kengan(Czego nie chciał zrobić, jednak nie chciał się sprzeciwiać swojemu zawodnikowi z którym czuł wielką więź).

Dzięki temu że Yamashita Kazuo założył swoją własną firmę Yamashita Corporation, to mógł wziąć udział wraz z Ohmą w Igrzyskach Śmierci Kengan.
By mógł to zrobić zaciągnął pożyczkę od Nogi Group na kwotę 100 Milionów Yenów. Jeżeli jego zawodnik przegra jakąkolwiek walkę Yamashita nie będzie mógł się spłacić do końca swojego życia, dlatego jedyną drogą by Yamashita Kazuo wybrnął się  z długu jest wygranie Igrzysk Śmierci Kengan.

W Igrzyskach Śmieci bierze udział mnóstwo wybitnych zawodników Kengan z którymi Ohma będzie musiał się zmierzyć, każdy zawodnik ma swoje specjalne techniki.

Jednakże przed rozpoczęciem Igrzysk Śmierci....
Ohma pewnego dnia gdy regenerował się po swojej ostatniej walce spotkał swojego największego wroga: Setsuna Kiryū, był on uczniem mistrza który zabił Tokitę Niko (Mistrza Ohmy).

Minęło 10 lat od ich spotkania, Ohma ledwo go poznał, Kiryū wyznał Ohmie że zabił swojego mistrza i chciał od razu stoczyć walkę z Tokita. Uważał że zabrał mu prawo do zemsty i z furią zaczną od razu walkę, jednakże Ohma zaśmiał się i  oznajmił że Mistrz Ohmy i mistrz Setsuny zmarli tylko dlatego że byli za słabi. 
Ohma powiedział że zmierzy się z nim i z resztą zawodników na Igrzyskach Śmierci Kengan i pokona ich bez żadnego problemu. 
Powiedział że śmieszą go zawodnicy którzy uważają się za najsilniejszych i ich wszystkich zmiażdży.

Słowa na koniec

Mimo że oglądałem to Anime z 10 razy i dwa sezony mnie zachwyciły bardzo polecam jeżeli ktoś lubi takie klimaty.
Mam nadzieję że ten kto oglądnie to Anime będzie tak samo zachwycony jak ja.

Pozdrawiam, i życzę miłego seansu.
Chciałbym przeprosić jeżeli nie podobał wam się mój wstęp, pisałem sam, nie jestem redaktorem ani nigdy nie pisałem takich rzeczy, mam nadzieję że chociaż w miarę dobrze to przedstawiłem.

Źródło: Wikipedia (Skopiowanie niektórych znaków specjalnych by napisać imię Zawodnika).

• Lubię to! 3

imageproxy (1).gifimageproxy.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano

Cóż, baki było nudne, więcej gadania niż walki. Może tu będzie inaczej.

• Super! 1

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano
14 minut temu, drenn napisał:

Cóż, baki było nudne, więcej gadania niż walki. Może tu będzie inaczej.

Masz rację. 

Tutaj nie ma nudy!!! 

Przekonaj się sam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano

I jak, ktoś oglądał? Spodobało się komuś :) ?

Przez keeemin><,

Dzisiaj w nocy pooglądam xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano

Niezbyt ciekawe, chyba nie mój gust.

• Przykro mi 1

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi