Jump to content
VIP NA NASZYCH SERWERACH ZA DODANIE W NICKU ---> How2kill.pl
Sign in to follow this  
drenn

Ostatnie urodziny Chappiego

Recommended Posts

Posted (edited)

spacer.png

Kilka dni temu Internet obiegła historia pewnego gracza, który jednym tematem na forum stworzył największe wydarzenie roku w EVE online.

 

Ale od początku...

Chappy78 to mężczyzna w średnim wieku, niestety jakiś tydzień temu lub dalej dowiedział się o nawrocie swojej choroby, raka trzustki.

Lekarze nie mieli złudzeń,  mężczyzna usłyszał wyrok, zostało mu niewiele czasu, jeśli przeżyje kolejny rok to będzie dobrze.

 

Zbliżały się jego 42 urodziny, prawdopodobnie ostatnie w życiu. Postanowił spędzić je inaczej niż inni, odpalił więc grę MMORPG EVE Online w którą gra od wielu lat i wraz z kilkoma przyjaciółmi chciał spędzić swój dzień w wirtualnym kosmosie szukając zaczepki i pretekstu do bitwy.

 

Napisał na forum gry zaproszenie na swoje urodziny i podał konkretną lokalizację. Nie spodziewał się jednak tego co się wydarzyło. Jak to bywa w Internecie,  tego typu wiadomości szybko się roznoszą.

 

To co spotkało chappiego potem jest niesamowitą historią...

 

W drodze na miejsce, które sam wyznaczył musiał odpowiadać na wiele wiadomości innych graczy, zaś czat ogólny był wypełniony wiadomościami takimi jak np. "Będziemy  czekać  na ciebie na polu bitwy", "wszystkiego najlepszego Chappy" i wiele innych.

 

Tak bardzo go to rozproszyło, że przez pomyłkę wkroczył swoją flotą z niezwykle cennym ładunkiem do układu Uedama.

Układ ten jest najniebezpieczniejszym miejscem w świecie gry, ponieważ roi się tam od piratów czających się na słabszych graczy i niszczących ich statki kosmiczne by zgarnąć przewożone przez nich dobra.

 

Chappy spanikował i zaczął nawet krzyczeć w czacie głosowym, uczucie flustracji nasiliło się gdy około 20 flot wojennych innych graczy zaczęło się do niego zbliżać. Było się czego obawiać,  ponieważ część stanowiła trzon najgroźniejszych  piratów układu. 

 

Jednak gracze zamiast napaść chappiego, otoczyli go szczelnym kordonem i oświadczyli, że odeskortują go bezpiecznie tam dokąd zmierza. Każde chociażby zbliżenie do chappiego powodowało namierzenie obcego okrętu przez działa jego tymczasowej ochrony,

Sytuacja niecodzienna.

 

Po dotarciu do systemu Tunadan, który miał być miejscem spotkania urodzinowego, mężczyzna przeżył szok.

Spodziewał się może 50 osób, ale pomylił się o jedno zero, gdyż na miejscu czekały floty 500 graczy.

 

Z czasem jednak liczba graczy wzrosła do 2000, pojawili się członkowie najsilniejszych sojuszy serwera, a nawet sami pracownicy firmy CCP Games.

Wszyscy ci gracze zjawili się by świętować urodziny jednej osoby. 

 

W końcu gracze podzielili się na dwie wielke flotylle i doszło do ogromnej bitwy kosmicznych armad.

 

Wojna rozgorzała tak mocno, że twórcy gry musieli włączyć funkcję dylatacji czasu,  która spowalnia walkę, do tego musieli podkręcić swoje serwery aby mogły utrzymać rozgrywkę. 

 

Walki trwały do następnego poranka, a na samym końcu chappy78 poprosił by wszyscy zaatakowali jego flotę i ją zniszczyli, dzięki czemu będzie mógł zapisać sobie ich nicki z tzw. Death logs.

 

Screeny ze scen bitewnych oraz wydarzenia możecie  znaleźć tutaj

 

 

 

Pod tym linkiem znajdziecie wywiad z graczem w którym opowiada swoją historię oraz wrażenia z gry z dnia jego urodzin.

https://www.pcgamer.com/uk/thousands-of-eve-online-players-go-to-war-in-celebration-of-this-terminally-ill-players-birthday/

Edited by drenn
  • Lubię to! 2
  • Super! 1
  • Przykro mi 1

spacer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

O nas

How2Kill to jest sieć serwerów która ma na celu dostarczyć wam jak największą dawkę rozrywki, codziennie się wspólnie rozwijamy by pobyt tutaj z nami wszystkimi to była czysta przyjemność, poznawaj ludzi, dołącz do naszej społeczność no i oczywiście baw się dobrze!.

×
×
  • Create New...